Jaundzimušo intensīvā terapija

T: 67011245

Viens no parametriem, kas raksturo dzemdību iestādes aprūpes iespējas un kvalitāti, ir jaundzimušo intensīvās terapijas nodrošinājums.

Līdz pat 25% jaundzimušo, tai skaitā to, kuri dzimuši laicīgi un pēc normālas grūtniecības, var rasties nepieciešamība pēc medikamentozas ārstēšanas un papildus izmeklēšanas, ko Rīgas Dzemdību namā iespēju robežās nodrošina, bērnam atrodoties palātā kopā ar māti.

Tomēr līdz pat 10% jaundzimušo ir nepieciešama nepārtraukta dzīvību uzturošo funkciju (sirdsdarbība, elpošana, asinsspiediens) monitorēšana, elpošanas atbalsts, parenterāla ēdināšana (uzturvielu saņemšana vēnā) vai arī citas manipulācijas, ko var veikt tikai specializētā jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā. 

Rīgas Dzemdību nama Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa ir tehnoloģiski vislabāk aprīkotā dzemdību iestādes jaundzimušo intensīvā terapija Latvijā. Šeit strādā neonatologi ar ilggadīgu pieredzi sarežģītu jaundzimušo veselības problēmu risināšanā un iemaņām pielietot mūsdienīgas ārstēšanas metodes un tehnoloģijas.

Ja jaundzimušajam pēc dažu dienu ārstēšanas intensīvā terapija vairs nav nepieciešama, mazulītis var turpināt ārstēties pēcdzemdību istabā kopā ar māmiņu, un pēc tam doties mājās. Ja jaundzimušajam nepieciešama ilgstošāka ārstēšana un mediķu uzraudzība, tad pēc pirmās dzīves nedēļas viņš tiek pārvests uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu.