Jaundzimušo intensīvā terapija

T: 67011245

Viens no parametriem, kas raksturo dzemdību iestādes aprūpes iespējas un kvalitāti, ir jaundzimušo intensīvās terapijas nodrošinājums. Līdz pat 25% jaundzimušo, tai skaitā to, kuri dzimuši laicīgi un pēc normālas grūtniecības, var rasties nepieciešamība pēc medikamentozas ārstēšanas un papildus izmeklēšanas, ko Rīgas Dzemdību namā iespēju robežās nodrošina, bērnam atrodoties palātā kopā ar māti. Tomēr līdz pat 10% bērnu ar šādu palīdzību vien nepietiek un viņiem ir nepieciešama nepārtraukta dzīvību uzturošo funkciju (sirdsdarbība, elpošana, asinsspiediens) monitorēšana, elpošanas atbalsts, parenterāla ēdināšana (uzturvielu saņemšana vēnā) vai arī citas manipulācijas, ko var veikt tikai specializētā jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā. Pie tam līdz pat 50% gadījumu šādu nepieciešamību nav iespējams iepriekš paredzēt.

Tieši šo iemeslu dēļ pacienti, izvēloties dzemdību iestādi, lūkojas pēc iespējām sniegt jaundzimušajam visaugstākā līmeņa specializētu palīdzību. Tieši tādēļ vairākums topošo vecāku izvēlās, bērniņa nākšanu pasaulē uzticēt Rīgas Dzemdību nama speciālistiem.

Rīgas Dzemdību nama Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa ir tehnoloģiski vislabāk aprīkotā dzemdību iestādes jaundzimušo intensīvā terapija Latvijā, pie tam šīs tehnoloģijas tiek pielietotas ikdienas praksē. Šeit strādā neonatologi ar ilggadīgu pieredzi sarežģītu jaundzimušo veselības problēmu risināšanā un iemaņām pielietot mūsdienīgas ārstēšanas metodes un tehnoloģijas.

Ja jaundzimušajam pēc dažu dienu ārstēšanas intensīvā terapija vairs nav nepieciešama, viņš var turpināt ārstēties pēcdzemdību istabā kopā ar māmiņu un pēc tam doties mājās. Ja jaundzimušajam nepieciešama ilgstošāka ārstēšana un mediķu uzraudzība, tad pēc pirmās dzīves nedēļas viņš tiek pārvests uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neonatālo centru vai klīniku Gaiļezerā.